Aktuality ZUŠ

Okresní kola soutěží ZUŠ přinesli skvělé výsledky našich žáků.

V březnu probíhala okresní kolo soutěže ZUŠ. Letos se soutěžilo  ve hře na dřevěné a žesťové dechové nástroje a v sólovém zpěvu. Mladí hudebníci se utkali o postup do krajského kola. Žáci ze Strání se v silné konkurenci neztratili a dosáhli výborných výsledků.

Artur Otte, který soutěžil ve hře na zobcovou flétnu, získal krásné 2. místo. Stejného úspěchu dosáhla i Anna Miklášová ve hře na příčnou flétnu. Oba předvedli skvělé výkony a zaslouženě získali ocenění.

Největšího úspěchu dosáhl Štěpán Vanďurka, který ve své kategorii získal 1. místo a tím si zajistil postup do krajského kola. Jeho precizní hra a výrazová stránka vystoupení porotu nadchly.

Úspěšné byli i zpěvačky ze Strání, Marie Vanďurková a Natálie Bruštíková, které studují v ZUŠ Uherské Hradiště, protože u nás tento obor nevyučujeme.  Obě získali 1. místa s postupem do kraje a potvrdili tak tradici straňanské zpěvnosti.

Všem soutěžícím gratulujeme k dosaženým výsledkům a přejeme hodně štěstí v krajském kole!

Foto zde.